Více informací
  • Očkování proti COVID-19 Registrace k očkování a rezervace termínů probíhá za pomoci centrálního rezervačního...
  • Chřipka Co je chřipka? Chřipka je virové onemocnění vyvolané viry chřipky ...
Kudy k nám
  • Metro B

    Najdete nás asi 150 metrů chůze směrem do centra od stanice metra B Kolbenova (žlutá linka)

  • Tramvaj 16

    Tramvaj číslo 16, zastávka Kolbenova

  • Jak se k nám dostanete

Budova Polikliniky Kolbenova je umístěna v samém srdci bývalého rozsáhlého areálu největšího strojírenského podniku v Československu : Českomoravská – Kolben – Daněk.

Historie jedné z nejvýznamnějších českých značek strojírenského průmyslu – ČKD sahá hluboko do minulosti. U jejího zrodu stál podnikatel a vědec Emil Kolben. Společně s Nikolou Teslou a Thomasem Alvou Edisonem byl jedním z průkopníků celosvětového rozvoje elektrotechniky. V pražské čtvrti Vysočany založil malou firmu Kolben a spol. Českomoravská-Kolben-Daněk – ČKD – vznikla v roce 1927 spojením s První českomoravskou továrnou na stroje Breitfeld-Daněk v Praze.

Budova polikliniky byla vystavěna v roce 1923 jako budova správce areálu. Postupem času byla přeměněna na jedno ze zdravotních středisek zaměstnanců areálu, kterých bylo v době největší slávy 50000. Poskytovala zdravotní služby v mnoha lékařských oborech.  

Po roce 1989 díky možnosti privatizace přešla poliklinika v r. 1993 do soukromých rukou lékařů a bez přerušení poskytovala zdravotní služby. V roce 2015 získala společnost MEDIPO s.r.o. nové majitelé, kteří přistoupili k modernizaci ordinací a intenzivně pracují na rozvoji a modernizaci zdravotnického zařízení pod obchodní značkou POLIKLINIKA KOLBENOVA.